4 יתרונות בפעילות מגבשת בחוץ לילדים ונוער

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
אהבתם?
שתפו עם החברים!

אם יש לכם ילדים או בני נוער בבית, בוודאות אתם מבינים את הרצון לעזור להם להתפתח ולמצוא צורות הנאה שונות ומעשירות. דרך אחת שמתפרצת לחיינו בשנים האחרונות זה אירועים וסדנאות של ODT – סדנאות שמגבשות ילדים ועוזרות להם לרכוש כלים ותוך כדי להנות, רק שהכל נעשה בסביבה חיצונית וטבעית יותר. אז מה היתרונות בפעילויות בחוץ לילדים ונוער?

 

מפגש עם ילדים חדשים

הדבר הכי בסיסי ועיקרי – הפעילויות מגבשות ונותנות פתח לילדים ולנוער לפגוש אחרים בגילם ולהתחבר איתם. לדוגמה סדנאות ODT מבית שרביט מאפשרות סדנאות מגבשות בקבוצות – כך שיש אפשרות לילדים ונוער לפגוש כל מיני אנשים ארים שחולקים איתם תחומי עניין, לשוחח, לשמוע דעות אחרות ולהיפתח יותר באופן ככלי לאופציות חדשות ואנשים חדשים.

זה מאוד בריא לילדים להיפגש ולהסתובב עם אנשים בגילם, ולעשות את זה תוך רכישת מיומנות חדשה, התחברות עם אנשים על רקע תחביבים משותפים ולמידת שיחה ותקשורת זה דיל מעולה.

 

פיתוח תחביבים ויכולות שוברי שגרה

יתרון נוסף בפעילויות או די טי לילדים ונוער הוא הפעילויות אותם הילדים מבצעים. פעילויות או די טי פותחות את עולמות התוכן של הילדים לדברים חדשים שנעשים בצורה אחרת – סדנאות מנהיגות, פיתוח כישורים לדבר מול קהל, פיתוח כישורים של הבעה ודיבייט וביטוי דעות. יש גם סדנאות בישול ויצירה ודברים רבים נוספים – תחביבים שאולי לא היו נחשפים אליהם ביום יום ובצורה רגילה, אבל יכולים להתגלות עבורם כתחביבים שילוו אותם לתקופה ארוכה מאוד ויוסיפו לכישוריהם.

 

חיבור עם הטבע

לא המון יתייחסו לאופציה הזו כמשהו באמת משמעותי ובעל השפעה, אך סדנאות ופעילויות כאלה שנערכות מחוץ למבנים – בשטחים פתוחים ובטבע – מאפשרות לילדים להתחבר עם הטבע ולהעריך אותו יותר. ילדים לומדים להנות מהשמש והאוויר הנקי, מציוץ הציפורים ואפילו הכי בפשטות – מהסביבה הפתוחה והטבעית.

הערכה גבוהה יותר של הטבע יכולה להוביל לטיולים מהנים מאוד, לרצון גבוה יותר לשמירה על הסביבה ובסופו של דבר גם להנאה גבוהה יותר מהדברים הפשוטים.

 

תעסוקה בריאה

יתרון אחרון ולא פחות חשוב מהשאר – בעולם בו הילדים משתמשים ברוב הזמן הפנוי שלהם למשחקים במחשב ובטלפון, או יושבים מול הטלוויזיה שעות – פעילות חברתית שמתבצעת באזורים טבעיים פתוחים זה שבירת שגרה נהדרת ודרך מעולה לפיתוח הנאות שאינן קשורות במסכים או משחקים לבד בבית.

זה פותח את האפשרויות אחר הצהריים או בחופשות לבריאות יותר לילדים מבחינה נפשית ומבחינה פיזית. דרך התעסוקה העיקרית של ילדים כיום לא חייבת להיות רק שימוש במסכים, פעילויות או די טי פותחות דלת לאופציות נוספות נפלאות ועשירות.

 

לסיכום…

אם אתם מחפשים פעילויות נחמדות ומעשירות לילדיכם – במיוחד אם הם מעוניינים בתחביב חדש או רוצים להכיר חברים – פעילויות בחוץ מאפשרות לילדים מגוון רחב של תחביבים נוספים, פיתוח כשרונות ועניין בנושאים חדשים ויכולת התחברות לילדים אחרים – והכל בסביבה נושמת ונעימה.

כתבות נוספות
שאולי תאהבו