מדריך להובלות – איך נבחר חברת הובלות

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
אהבתם?
שתפו עם החברים!

מעבר דירה הוא אירוע מטלטל והצלחתו תלויה בתכנון מוקדם ובחירה נכונה של חברת הובלות מתאימה לצרכים הספציפיים של המעבר שלכם. מאמר זה כולל מספר נקודות מפתח שיסייעו בביצוע בחירה נכונה.

גם כאשר הסיבות למעבר דירה משמחות, החוויה עצמה עלולה להיות מתסכלת מאוד גם עבור דיירים בעלי ניסיון במעברים. מרכיב מרכזי באיכות המעבר קשור לתפקודה של חברת ההובלה. מעבר "חלק", שלא כלל אירועים מפתיעים או תקריות בלתי צפויות, יסייע לדיירים להשלים את התהליך באופן יעיל בהרבה.

 

זה אף פעם לא מוקדם מדיי

מהרגע שהוחלט על מעבר דירה, אל תתמהמהו: תהליך חיפוש חברת הובלות צריך להתחיל באופן מיידי. הקדמת התהליך תאפשר לכם לשריין את התאריך הרצוי עליכם ולא להסתמך על מועדים שיספקו לכם בחברת ההובלה בגלל שפניתם אליהם זמן קצר בלבד לפני המעבר.

כך תוכלו, אם הדבר מתאפשר, לעזוב את הדירה ימים ספורים לפני מועד הפינוי הרשמי, מהלך שיאפשר מרווח זמן לטפל במשימות שונות בדירה שאתם עוזבים.

 

לא כל המעברים דומים

כדי שהזיווג עם חברת ההובלה יצליח, עליכם לוודא כי היא מספקת את השירותים שאתם צריכים: אם מדובר במעבר דירה לישוב מרוחק. עליכם לוודא שחברת ההובלות מספקת שירות זה. אם אתם עוברים לגור בקומה גבוהה או בבניין ללא מעלית – מצבים המחייבים שימוש במנוף, חובה עליכם לקחת מרכיב זה בחשבון.

במקרים מסוימים מבצעים דיירים מעבר דו שלבי. עוזבים דירה בתאריך מסוים ונכנסים לדירה החדשה בתאריך אחר. במקרה זה יש לוודא שלחברת ההובלות יש יחידות אחסון. למרות שחברות הובלה מקצועיות ישאלו את השאלות האלה, משתנים אלה ואחרים מחייבים חשיבה ותכנון מוקדם מצד הלקוחות.

 

חוכמת ההמונים

בעידן הדיגיטלי ישנה גישה לכמות עצומה של מידע על תחומים שונים, כולל מעברי דירות. אך תמיד קיימת הסכנה כי המידע אינו אמין או אינו מלא. לכן, פנו לסביבתכם הקרובה למצוא את חברת ההובלות המומלצת בקרב מעגלי המשפחה, החברים והחברות שלכם.

פרסמו פוסט ברשתות החברתיות בו אתם מבקשים המלצות. בררו על הנושא במפגשים משפחתיים וחברתיים ותשאלו שאלות הרלוונטיות למעבר שלכם. אם תבחינו ששמה של חברת הובלות מסוימת עולה יותר מפעם אחת, זהו סימן טוב.

אל תסתפקו בחברת הובלות אחת, צרו רשימה של חברות ההובלה המומלצות. חיפוש קצר באינטרנט יסייע לכם לברר אם היו תלונות או תביעות נגדן.

 

והזוכה בפרס חברת ההובלה הנבחרת…

לאחר שגיבשתם את רשימת המועמדות הסופית, מתחיל שלב הסינון וההתמקחות. בררו איזה חברות הובלה הכי מתאימות למאפייני המעבר. בררו אם הן מבטחות את הרכוש שלכם במעבר ועד איזה סכום? תתעקשו לוודא פרטים נוספים, כמו: מה גודל ההשתתפות העצמית? מהי החברה המבטחת? האם המשאית המבצעת את המעבר מבוטחת? תשאלו לגבי רישיון הובלה הנדרש על פי חוק.

תתמקחו על המחיר ולאחר שהגעתם להסכם עם חברת ההובלה לגבי התאריך והצעת המחיר, בקשו שההסכם יהיה כתוב ומנוסח במסמך.

חברת הובלה

כתבות נוספות
שאולי תאהבו